Тепло рідного дому завжди створює неповторну атмосферу сімейного затишку і комфорту, які так необхідні нам у сучасному бурхливому житті.

Щоб забезпечити нормальні умови побуту, ми різними способами організовуємо обігрів своїх помешкань. З ростом цін на енергоносії та газ витрати на теплозабезпечення щоразу збільшуються. Тому сьогодні на перший план виходить питання економії та, відповідно, заощадження коштів сімейного бюджету, усе більшу частину витрат якого складають видатки на опалення.

Економити можна двома способами: зменшити обсяги споживання енергоносіїв або мінімізувати тепловтрати. При цьому перший варіант неминуче зумовлює погіршення температурного режиму в опалюваному приміщенні, адже з меншої кількості газу, електроенергії, деревини чи вугілля не можна виробити ту ж кількість тепла, що й до вжиття заходів економії. А тому такий шлях не можна вважати раціональним, адже зменшення видатків на опалення спричиняє втрату рівня побутового комфорту. Натомість зменшення тепловтрат, у свою чергу, дозволяє суттєво скоротити споживання дорогих енергоносіїв. У цьому випадку можливо без погіршення температурних показників повітря всередині приміщення досягти реальної економії та перейти до заощадження.

Практичні заходи з мінімізації тепловтрат будівель традиційно називають «утепленням».

Процес утеплення базується на врахуванні фізичних властивостей матеріалів, в першу чергу, коефіцієнта теплопровідності. Зрозуміло, що чим менший коефіцієнт теплопровідності, тим кращі теплоізоляційні властивості має утеплювач.

Використання матеріалів з найменшими показниками коефіцієнту теплопровідності дозволяє досягти максимального економічного ефекту, враховуючи, що між цими параметрами існує функціональна залежність.

Отже, для того, щоб зменшити витрати на обігрів приміщення і зекономити кошти, в першу чергу, необхідно подбати про його якісне утеплення.

Как утеплить правильно дом?

Як правильно утеплювати будівлі? До цього питання слід підходити комплексно. Неможливо досягнути бажаного результату «точковими» заходами. Втрати тепла відбуваються через теплопровідність стін, стелі, підлоги, а також вікон і дверей. Встановлення енергозберігаючих склопакетів, дверей з ізоляційними наповнювачами саме по собі не здатне вирішити проблему теплозбереження. Обов’язково необхідно подбати про стіни, підлогу і дах. На це вказує розмір площ даних конструктивних елементів, який в рази більший від площ вікон і дверей. Тому й тепловтрати власне через них – найбільші.

Схема втрат тепла в будинку

Отож, для того, щоб досягти максимального ефекту енергозбереження та економії коштів, приміщення слід утепляти комплексно, подбавши про утеплення горища (власне через горище «втікає» до 80% тепла всього приміщення), утеплення стін, утеплення вікон (заміна звичайних вікон на склопакети), утеплення підлоги, утеплення дверей.

Тільки при комплексному утепленні приміщення можна досягти максимальної економії на його опалення – 75% коштів.

Ми пропонуємо нашим клієнтам завжди враховувати це при виборі конкретних варіантів утеплення. Альтернативи на сьогодні просто не існує.

Утепление стен и стеновых пустот

Для надання переконливого доказу необхідності утеплення проведемо обрахунок економічних переваг від проведення утеплення стін. Доведено, що термічний опір обернено пропорційний питомим тепловтратам будинку. Тому у скільки разів він збільшується, у стільки ж разів зменшуються тепловтрати і, відповідно, витрати на опалення.

Мало хто знає, що нормативні показники термічного опору чітко визначені ДБН В.2.6-31:2016, які обов’язково повинні дотримуватись у сфері будівництва.

Щоб наочно продемонструвати, наскільки ефективним може бути утеплення, яке ми виконуємо з використанням заливного пінопласту «ЕКОІЗОЛ», та відповідність його Державним будівельним нормам України наведемо відповідний розрахунок.

За основу візьмемо приклад утеплення зовнішніх стін будинку. У першому випадку розрахуємо показники термічного опору для стіни без утеплення, в другому – з утеплювачем.

Цегляна стіна без утеплювача І. Умови: звичайна цегляна стіна товщиною 380 мм (півтори цеглини) без зовнішнього утеплення, наявний внутрішній і зовнішній шар штукатурки.

Термічний опір вираховується по формулі:

R=L/λ,

де L - товщина стіни в метрах, λ - Коефіцієнт теплопровідності Вт/°К*м².

Розрахунок: коефіцієнт теплопровідності пустотілої цегли - λ=0,47 Вт/°К*м², товщина стіни L = 0,38м. Отже, 0,38/0,47=0,81°К*м²/Вт.

Таким чином, коефіцієнт термічного опору дорівнює 0,81°К*м²/Вт, а згідно державних будівельних норм ДБН В.2.6-31:2016, для першої температурної зони (Західна Україна) мінімально допустимий коефіцієнт термічного опору житлових будинків повинен становити: для стін - 3,3°К*м²/Вт, перекриття (стелі) – 4,95°К*м²/Вт.

Отже, звичайна стіна не відповідає встановленим нормативам, коефіцієнт її термічного опору в 4 рази менший від мінімально необхідного. Тому за таких умов жодної економії не може бути. Значна частина тепла просто передається через стіну назовні, забезпечуючи обігрів навколишнього середовища, а не будинку.

ІІ. Умови: та ж стіна з утеплювачем «ЕКОІЗОЛ», товщина утеплювача 0,1м.

У даному випадку термічний опір буде вираховуватися як сума термічних опорів всіх матеріалів, з яких складається стіна.

Розрахунок: термічний опір цегляної кладки, як встановлено вище, складає 0,81°К*м²/Вт.

Заливний пінопласт «ЕКОІЗОЛ» згідно технічних умов має коефіцієнт теплопровідності 0,03Вт/°К*м².

Таким чином, термічний опір заливного пінопласту «ЕКОІЗОЛ» товщиною 10см дорівнює:

0,1/0,03=3,33°К*м²/Вт

Загальний термічний опір всієї стіни становить:

0,81 + 3,33 = 4,14°К*м²/Вт

Отже, утепливши стіни заливним пінопластом «ЕКОІЗОЛ» товщиною 10см, одержуємо термічний опір стіни в 1,3 раза більший, ніж того вимагають будівельні норми.

Тому економія на опаленні буде суттєвою. Якщо початково термічний опір був 0,81 і став 4,14, тобто в 5,1 раза збільшився, то витрати на опалення зменшаться аналогічно в 5,1 раза, тобто Вам доведеться платити за опалення Вашого будинку на 75% менше.

Стіна утеплена заливним пінопластом ЕКОІЗОЛ, утеплення за сайдинг Колодязна кладка утеплена заливним пінопластом ЕКОІЗОЛ При утепленні стінових пустот в стінах висвердлюються отвори діаметром 16мм і через них здійснюється заливка «ЕКОІЗОЛУ» під тиском, що дозволяє стовідсотково заповнити всі пустоти. Також можна утеплювати стінові пустоти в процесі будівництва будинку, тоді не має необхідності висвердлювати отвори в стінах.

Утепление чердака

Розрахуємо економічні переваги від утеплення горища. Мінімально допустимий термічний опір стелі згідно державних будівельних норм ДБН В.2.6-31:2016, для житлових будинків в першій температурній зоні (Західна Україна) повинен становити 4,95°К*м²/Вт.

При перекритті стелі керамзитобетонною стяжкою товщиною 15см він становить всього лишень 0,16°К*м²/Вт. Для того, щоб вийти на необхідний термічний опір стелі, слід утеплити горище заливним пінопластом «ЕКОІЗОЛ» товщиною 14см.

R=L/λ, звідси L=R*λ, а тому: (4,95-0,16)*0,03=0,14 м

Отже, якщо утеплити тільки стелю, ми вже досягнемо економії по коштах до 40%.

Також порівняємо заливний пінопласт «ЕКОІЗОЛ» і мінеральну вату при інсталяції їх на горищі.

Коефіцієнт теплопровідності:мінеральної вати – λ=0,075Вт/°К*м², «ЕКОІЗОЛУ» - λ=0,03Вт/°К*м². Отож, для того, щоб досягти аналогічного ефекту при утепленні мінераловатою, її шар повинен бути товщиною 36см.

(4,95-0,16)*0,075=0,36 м

Таким чином, аналогом мінераловати товщиною 36см є «ЕКОІЗОЛ» товщиною всього лише 14см. А це значна економія коштів при утепленні і в подальшому при експлуатації. Менші показники необхідної товщини теплоізоляційного матеріалу дозволяють приймати більш гнучкі рішення в будівництві й забезпечують економію витрат на сам матеріал.

При утепленні мансарди переваги використання заливного пінопласту «ЕКОІЗОЛ» очевидні. «ЕКОІЗОЛ» заливається між кроквами, заповнює всі пустоти та щілини. При утепленні мансарди, «ЕКОІЗОЛ» заливається на товщину крокви, а це мінімум 15см, що вже є достатньою товщиною згідно державних будівельних норм ДБН В.2.6-31:2016. Термічний опір при такій товщині дорівнює:

R=L/λ; 0,15/0,03=5°К*м²/Вт,

де L - товщина стіни в метрах, λ - коефіцієнт теплопровідності

Утепление пола

«ЕКОІЗОЛ» можна заливати між лагами під чорнову підлогу, що є вигідно, коли утепляється підлога в уже збудованому будинку. Заливку можна проводити через отвори в підлозі. Діаметр отворів – 16мм.

Як слідує з вищенаведеного, переваги утеплення заливним пінопластом «ЕКОІЗОЛ» – очевидні і беззаперечні. Він має відмінні фізико-хімічні властивості та є цілковито безпечним для здоров’я людини.

Утепление Львов

Наше преприятие проводит утепление по всей Львовской области.

Утепление Ивано-Франковск

Утепляєм в Ивано-Франковской области.

Утепление Ривне

Утепляем в Ривненской области.

Утепление Луцк

Утепляем в Волынской области.

Утепление Тернополь

Утепляем в Тернопольской области.

«ЭКОИЗОЛ» – мудрый выбор.